Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Mr Z
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Modyfikacje Zatwierdzone - Mr Z

Buła - |13 Sty 2015|, o 18:28
Temat postu: Mr Z
No cześć! :D
Mam przyjemność przedstawić Wam oficjalny tutorial do Mr'a Z, czyli modyfikacji, której używałem podczas MP14, i która jest moją ulubioną ze wszystkich, które posiadam.
Tutorial składa się z kilku części, ponieważ oprócz zwykłego opisu i zdjęć postanowiłem również stworzyć krótki film, który także może być pomocny przy tworzeniu tego moda.
Mod cieszył się dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że podobnie będzie z tym poradnikiem.
Enjoy! ;)

Dane:
Typ: DoubleCapped
Długość: 20,4cm
Waga: ~19,5g (dokładnie nie wiem)
Koszt: ~50PLN
CoG=CoP

Wygląd:



Tutorial:

Zanim zaczniesz modować OBEJRZYJ FILM oraz przeczytaj cały tutorial!

1.Film:


Wersja HQ na YouTube

2. Potrzebne długopisy:
-Pilot G1 - 2szt.
-Dong-A comSSa - 2szt.
-Zebra Airfit - 2szt.
-Eliteball/Starpak grip - 3szt.

Niestety Eliteballe i gripy, które one zawierały nie są już produkowane, ale istnieją ich identyczne zamienniki firmy Starpak. Gripy można w razie konieczności zastąpić zwykłymi sailorami, ale moim zdaniem odczucia są zupełnie inne i nie polecam używania ich w tej modyfikacji.



3. Potrzebne części i przydatne narzędzia:
-Pilot G1 -2 tipy
-Dong-A comSSa - 2 białe capy i czarne body
-Zebra Airfit - 2 tipy (lżejsza wersja)
-Eliteball/Starpak - 3 gripy
-nożyczki,
-taśma teflon - około 8cm,
-nożyk,
-kombinerki.



4. Przygotowanie capów.
Do capów wkładamy tipa od G1, a następnie wciskamy go, aby na stałe się w nim wkomponował. Ta operacja jest najprawdopodobniej nieodwracalna, bo takiego tipa nigdy nie udało mi się wyjąć.



5. Przygotowanie body.
Z czarnego body ComSSy wyjmujemy backplug'a, wkład oraz "rysik", a nastepnie odcinamy "stożek" od strony piszącej tak, aby body było jednolite. Następnie owijamy tę stronę około ośmioma centymetrami taśmy teflon, gdyż w tym miejscu body jest węższe. Na tak przygotowane body możemy nałożyć capy.





6. Nakładanie gripów i tipów na capy.
Jeden z trzech gripów musimy przeciąć na pół, aby na każdym capie znajdowało się po 1,5 czarnego gripa.
Kolejność zakładania: Jeden cały grip :arrow: tip :arrow: pół gripa





Przed nałożeniem połówek gripów polecam wrzucić je na kilka minut do kubka z wrzątkiem. W ten sposób gripy będą bardziej podatne na rozciąganie i o wiele łatwiej będzie je można nałożyć.



Tak samo postępujemy z drugim capem i w ten sposób otrzymujemy efekt końcowy.
Gotowy Mr Z tylko czeka aż zaczniesz nim kręcić!



Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to najprawdopodobniej zapoznałeś się z całą treścią, za co już teraz uprzejmie Ci dziękuję. Jeśli postanowisz złożyć tego moda lub już to zrobiłeś, to mam nadzieję, że Tobie również przypadnie on do gustu. Keep spinning! ;)

Rege - |18 Maj 2016|, o 10:48

Dałoby się zwykłych anyballi użyć?
player_X - |18 Maj 2016|, o 22:29

ofc ale anyballe są trochę bardziej elastyczne i tip może się nieco przemieszczać na boki.
Buła - |19 Maj 2016|, o 00:43

Rege, użyj po jednym Sailorze na capie ;)
EnTip - |22 Paź 2016|, o 19:44

Mam pytanie, użyć comssy v2 czy starej
Buła - |23 Paź 2016|, o 19:43

Podczas tworzenia tego pena i tutoriala, comssa v2 jeszcze nie istniała.
qstra - |7 Maj 2017|, o 20:27

fajny długopis pozdrawiam :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group