Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Mistrzostwa Polski 2013
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Technikalia - Mistrzostwa Polski 2013

Pari - |21 Gru 2012|, o 23:59
Temat postu: Mistrzostwa Polski 2013
Czy warto organizować Mistrzostwa Polski co roku? Myślę, że po tegorocznych MP możemy wyciągnąć jakieś wnioski. Przed zabraniem głosu, przytaczam mojego wcześniejszego posta który jest wyjaśnieniem takiego pomysłu:

Cytat:
Plan rozgrywania MP co 2 lata był już pod koniec zeszłorocznych MP. Generalnie chodzi o skumulowanie najlepszych penspinnerów, a także uwagi całego forum. Pomysł na MP co 2 lata wynika z faktu, że pierwsze rundy, dopóki wszyscy są jeszcze w grze, cieszą się największą popularnością, a potem, gdy już połowa uczestników odpadnie, filmy z dalszych rund nie są oglądane i komentowane jak na początku. Po za tym widać już potem, że wiele osób w dalszych rundach kładzie przysłowiową lagę na to jak daleko zajdzie. Na początku jest zapał, potem kończą się pomysły i często jest tak, że walki są nieciekawe bo jedna strona odpuszcza, twierdząc że i tak nie wygra albo coś.

MP co 2 lata to moim zdaniem dobry pomysł, który uzdrawia rywalizację, bo jest ona bardziej wyczekiwana. Zresztą, popatrzcie analogicznie na MP i olimpiadę, która odbywa się co 4 lata. Zawodnicy dają z siebie wszystko, bo wiedzą, że druga taka szansa może się nie powtórzyć.


Pierwsze MP to było coś nowego, stąd każdy chciał wziąć udział. Potem wszystko się wyklarowało, bez MP widać jak na dłoni kto na forum jest dobry a kto słabszy, przez co, mniej jest uczestników, wiele osób nie wierzy w swoje siły i po prostu po ostatniej porażce nie bierze udziału.

Zobaczcie też co się stało z promo. Dawniej ludzie bili się o to, zeby się do niego dostać, teraz jest problem ze znalezieniem dobrych fimów. Samo się nie nagra.

Jasne, że MP ożywiają forum, ale tylko wtedy gdy jest ono zaangażowane w nie. To nie jest event który z racji że jest MP, sprawia że wszyscy nagle zaczynają się nim interesować. Rozumiem złość tych, którzy w tym roku ostrzą sobie zęby na mistrza polski, ale co to za mistrz, który wygra bez żadnego wysiłku i rywalizacji, bo reszta olała? Co to za tytuł wtedy? Chodzi o jakość MP a nie o bylejakość. Żeby mistrz, był na prawdę mistrzem.

Jeżeli jednak demokratycznie opowiecie się za MP co roku, zorganizujemy. Przypatrzcie się jednak na jakość tegorocznych MP, po których mam nadzieję wrócimy do tej dyskusji i rozważymy jeszcze raz możliwość rzadszych MP. A w zamian, w roku w którym nie ma MP, można by zorganizować inny turniej, np na najlepszego Moddera PPP, ladder coś innego.


I nie chodzi tu o zabijanie inicjatywy na forum, która ostatnio obiektywnie jest dość niska. Chodzi o uczynienie Mistrzostw Polski rozgrywką bardziej elitarną, w której rzadziej np zdarzać się będą sytuacje nie nadesłania filmu (będzie bardziej zależało). Tak jak się spodziewaliście, tak i ja zauważyłem, że forum nieco się ożywiło przy MP. I o to chodziło. Mimo, że niewiele osób filmy oglądało i niewiele oceniało, przynajmniej sami uczestnicy byli zainteresowani. Chciałbym jednak podnieść MP poziom wyżej, tak aby było to większe wydarzenie. Nie martwcie się, postaramy się w przerwie od MP wprowadzić Laddera, który urozmaici rywalizację na forum i uaktywni drużyny.

Chciałbym usłyszeć za i przeciw, bo sam oczywiście mam pewne obawy co do tego pomysłu. No i liczę na głos w ankiecie.

Maksym - |22 Gru 2012|, o 01:11

Niestety po tych MP widać, że Parixer miał rację, czołówka w rok się nie zmienia zbytnio. Nikt nie wbija przebojem do grona tych najlepszych. Nie ma szansy, nawet jeżeli zacznie się kręcić zaraz po zamknięciu jednych MP, wyjść chociaż z grupy po 365 dniach. Z tego powodu są małe zmiany w górze tabeli, co zacznie jeszcze mniej się zmieniać, zważywszy na agonię PPP.

Przykładami są np. Dulek, Precel, sam Gibki...

MP co roku pomimo swojej świetności, gaszą zapał. Mistrz zdobywa mistrza i było nie było, jest lekko wypalony. Jeżeliby były co dwa lata, nawet jeżeliby odpuścił na rok, to po roku ciągle może wrócić do formy i próbować obronić, co nie będzie łatwe, bo przez dwa lata mogą wyrosnąć mega koty. To dobry aspekt dla wyjadaczy i tych całkiem nowych.

Zakładamy, że ktoś dochodzi do r3. I odpada. To sukces, duży, jak dla zaczynających swoją przygodę (1-2 lata), nie odpuszcza, bo przecież dwa lata to dość na wyrobienie w sobie mistrza.

Myślę, że poprawiło by to poziom spinningu na forum, chociaż spowolniło metabolizm. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Sprawę trzeba rozpatrzeć z każdego aspektu.

Precel - |22 Gru 2012|, o 08:10

Jakbyście ogarnęli jakiś substytut MP to spoko ;)

Byłem przeciwny, ale myślę, że mistrzostwa co dwa lata sprawią, że góra stawki będzie wyglądać inaczej niż dwa lata wcześniej i urozmaici to turniej.

Marvin - |22 Gru 2012|, o 08:17

Wszystko już został napisane. Nie ma klimatu MP, nie ma poziomu, nie ma aż takiej frajdy ze zdobycia kolejnych rund.

Zróbmy drużynowy ladder, gdzie są walki, z których poza punktami dla wygranego przyznaje się punkty dla jego drużyny i będzie elegancka rywalizacja, pisjoł.

DominiQ96 - |22 Gru 2012|, o 09:35

Można też zorganizować drużynowe MP w dwóch kategoriach tj. zaawansowanej i dla początkujących. Zgłaszali by się chętni i komisja losowała najpierw składy drużyn, a następnie kto z kim będzie miał walkę. To tylko mój wolny pomysł, ale wydaje mi się, że warto spróbować.
czaru - |22 Gru 2012|, o 09:53

DominiQ96, jak to mają być MP to bez sensu kategoria dla początkujących, takie zawody mają wyłaniać najlepszych.
DominiQ96 - |22 Gru 2012|, o 11:32

No tak, do była tylko taka wolna myśl. W takim razie można robić co 2 lata MP i pomiędzy nimi robić drużynowe MP, albo wszystko w jednym roku, ale to za dużo
ILikeSpam - |22 Gru 2012|, o 12:08

Dobry pomysł. Popieram.
Co dwa lata zlatywało by się więcej penspinnerów. To może wypalić.

nex0700 - |22 Gru 2012|, o 13:03

W MP co 2 lata będzie o wiele więcej zabawy... lepsza rywalizacja, lepsi pserzy, wiecej uczestników i o wiele wiele więcej głosujacych. Zainteresowanie wzrosnie a kto wie.. moze w następnych mistrzostwach w tym przypadku 2014 sam wystartuje i bede mial szanse rywalizowac z najlepszymi.. moim zdaniem mistrzostwa co 2 lata to swiętny pomysl :) popieram w 100 %
Antraksus - |22 Gru 2012|, o 13:50

Jeżeli organizowanie Laddera i TB będzie Wam szło jak do tej pory to jestem na nie.
Jak weźmie się za to ktoś ogarnięty i naprawdę dojdzie on do skutku to tak.
Drużynowe MP, czy TB jak tam kto to woli nazywać byłyby bardzo ciekawe zwłaszcza, że obecnie już nie są 2 mocne drużyny, FA i TSG ale i TOL dołączył i może coś jeszcze powstanie ciekawego. Będzie fajnie. To jest jedna opcja a druga, to tak jak Marviś gadał, Laddera, i każdy zdobywa pkt. dla siebie indywidualnie i drużynowo.
Jak zadeklarujecie, że jesteście w ciągu najbliższych miesięcy ruszyć z którymś pomysłem to spoko, ale bez żadnej deklaracji czy coś to jestem za MP co roku.

FeniX - |22 Gru 2012|, o 19:38

"Antraksus" napisał/a:
Jeżeli organizowanie Laddera i TB będzie Wam szło jak do tej pory to jestem na nie.

Nie "wam" tylko mi - chciałem wystartować z drużynowym ladderem już dawno, ale chciałem dużo rzeczy zautomatyzować i ulepszyć, a okazało się, że mam za mało czasu na to. Więc generalnie jak coś, to żale odnośnie tego tylko na mnie proszę rzucać. ^^ Przedobrzyłem w swoich planach po prostu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group